Sorularınız

merve gntrkn
18/11/13
Merhaba ablamin emar sonucunda bunlar yaziyor " Sol maksiller sinüs tabanında yaklasık 2cm çapında ölçülen retansiyon kist lehine T2A hiperintensitesi mevcuttur" nedemek oluyor kansermi bana yardimci olirsaniz cok sevinirim lutfen..
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
KBB uzmanına danışmalısınız.
Dr.Onur ERİTEN
16/11/13
Sayın hocam ciddi lomber darlığım mevcut ayakta 2-3dakika duabiliyorum ağrım yok ameliyat önerdiler L1-L5 arası platin takılması gerekiyormuş sizin yorumunuz nedir mr myelografiler çekildi
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Dar kanal ameliyatlarında belde kayma yoksa VİDAYA GEREK YOK. SADECE MİKROCERRAHİ YETERLİ. Gelin, ne gerekirse yapalım.
yılmaz tabuk
16/11/13
Doktor Bey
L4-5 düzeyinde karşılıklı end platelerde Modic tip II kemik iliği değişikliği ve diffüz anüler bulging ve nöral foramenler inferiordan daralma.Ne demektir
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Ufak tefek fıtığınız var. Bence iyi bir merkezde Fizik Tedavi olmanızı öneririm
Aslı Koç
15/11/13
LUMBOSAKRAL MRG

TETKİK SEKANSLARI: Sagital T1-T2- TRIM, Transvers T2.

Lomber lordoz tabiidir.

Vertebral korpus yükseklikleri korunmuş olup medüller kemik sinyal dağılımları doğaldır.

İntervertebral disk mesafeleri fizyolojiktir. L4-5, L5-S1 disklerinde dejenerasyona bağlı T2 ağırlıklı serilerde sinyal kaybı izlenmektedir.

L4-5 diski bulging göstermekte olup, dural kese basısı yapmaktadır. Spinal kök basısı izlenmemiştir. Nöral foramenler açıktır.

L5-S1 diski sağ posterolateral ekstrüde herniasyon göstermekte olup sağ S1 köküne bası yapmaktadır. Nöral foramenler açıktır.

Diğer disklerin arka konturlarında spinal kanal yönüne taşma izlenmemiştir. Nöral foramenler açıktır.

Spinal kord sonlanımı ve kauda equina kökleri dağılımı tabiidir.

Osseöz spinal kanal AP çapı fizyolojiktir.

Paravertebral yumuşak dokular doğaldır.

MRG YORUM:
*L4-5 bulging + dural kese basısı.
*L5-S1 sağ posterolateral ekstrüde herniasyon + sağ S1 kök basısı.
Hocam acil ameliyat olmam gerektiği söylendi. ACİL yorumlarınızı bekliyorum
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Oldukça ciddi fıtığınız var ve bence en kısa sürede mikrocerrahi ile ameliyat etmeliyiz. Acil ameliyat bile olsa, olmazsa olmaz kural MİKROCERRAHİ teknik ile MİKRODİSKEKTOMİ.
ufuk
15/11/13
merhaba hocam ben 1980 dogum tarihim 1989 kasım ayın da sikolyoz amaliyatı oldum sag'tarafım da egrilik var bel kemigim s herfi anımsatıyor. boyum 1.58 cm kilom 50 kg
sorum :amaliyattan sonra sırtımdaki pilatini 4 sene sonra alınıcagını soylemişlerdi ama konturoller e bayagı uzun bi süre gittim gerek yok almaya dediler cok şükür agrım sızım yok şuan ama ara sıra piatinin baş kısmından ( omuz) sızı oluyor normal mıdır hocam. yaş ilerledik ce ne gibi sorunlarla karşılaşacagım tafsiyeleriniz var mı hacam kilo alamiyorum .
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Yaş ilerledikçe boyunuzun uzamasına paralel vida ve rodların yani çubukların değişmesi lazım. Bence ihmal etmeden bir müdahale yaptırmalısınız.
Orhan Bayçelebi
14/11/13
Bel fitiği sorunum var Doktorum bel daralması- sınırlerin daralması- nedeniyle mikro cerrahi olamıyacağımı; bele pilatın koyup bunu çiviyle tutturabileceğini söyledi. Sorum şu: Gerçetten mikro cerahi olamıyorsam ozon 3 tedavi olabiliyor muyum? İsterseniz emar sidimi gönderebilirim.Kilom 105. Trabzonda yaşıyorum. Önerinize göre hareket edeceğim. Saygılar sunarım.
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Sizde bel kayması yoksa vida - platine gerek yok. Sadece mikrocerrahi yöntem yeterli. Fakat üzülerek yazıyorum ama ozonun bu kanal daralması tedavisinde YERİ YOK.
vahit mehmet kadifeci
13/11/13
Hocam merhabalar. Mr sonucum söyledir.
İnceleme sagital planda T1 A ve T2 A, aksiyel planda T2 A, gre seanslarda gerçekleşmistir. Servikal lordoz tabiidir. Disklerde dejenerasyona sekonder sinyal kaybı, C3, C4, C5 vertebra korpus end platelerde konkavite artışı dikkati çekmektedir. C4-5 diskinde minimal annüler bulging izlenmektedir. İncelenen diger düzeylerde disk aralıkları, disk yapıları, spinal kord ve nöral foramenler normal olarak değerlendirilmiştir.
Spinal kanal normal genişliktedir. İnramedüller veya intradural patolojik bulgu saptanmamıştır.
Paravertebral yumuşak doku oluşumları normaldir. Hocam mr ımı yorumlarsanız çok sevinirim.
Saygılarımla.
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Ufak tefek fıtıklarınız var. Bence iyi bir merkezde Fizik Tedavi olmanızı öneririm
beyhanarslan
13/11/13
ellerimde uyuşma,parmaklarda kasılma,iltahaplı romatizma,sinir sıkışmasından dolayı özellille sabahları şiddetli şekilde ağrı yapıyor.senelerdir tıbbi.bitkisel bütün yoşlları denedim sonuç alamadım.parmak eklemlerinde çıkıntılar oluştu.hocam yoruldum doktor doktor gezmekten biliyorum uzaktan olmaz ama biraz olsun umut varsa gelmeye hazırım.teşekkürler
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
SİZE BOYUN MR FİLMİ İLE BERABER EMG SİNİR TESTİ YAPTIRMALIYIZ.. EN KISA SÜREDE BUNLARI YAPTIRIP BANA KARGO İLE YOLLAYIN, BAKIP SİZİ ARAYAYIM.
hakan direk
13/11/13
mr sonucu vertbra lomber. lomber lordor düzleşmiştir.L5-s1 diskindedejeneratif diskopatik sinyal kaybı, end plotalarda hafif dejenerasyon bulguları mevcuttur. L3 vertebra posterior taşma, anterior tekal kese basısı mevcuttur.L5-s1 düzeyinde santral posterior disk ekstrüzyonu kanal düzeyinde her iki sinir köküne temas etmektedir. vertebra korpus yükseklikleri ve sinyalleri normaldir. spinal kord normal lokalızasyonda sonlanmaktadır.
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Ufak tefek fıtıklarınız var. Bence iyi bir merkezde Fizik Tedavi olmanızı öneririm
dilek
12/11/13
slm hocam ben 3ay önce belfıtığından amaliyat oldum 1 haftadır ayağımda tekrar ağrı başladı tekrarlamış ola bilirmi çok korkuyorum size muhane olmak istiyorum ama ücret nekadar bizi aşarmı bilmiyorum nasıl öğrenirim teşekürler
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
MUAYENE ÜCRETİ, ADRES BİLGİSİ VE RANDEVU İÇİN ASİSTANIM NARİN HANIMI ARAYABİLİRSİNİZ. 0 535 245 45 22, 0 212 233 22 00
Adınız ve Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
Doğrulama Resmi
Güvenlik Kodunu Giriniz