Sorularınız

Burak kısa
03/01/14
Merhabalar. Ben 22 yaşındayım. 7 yıldır lisanslı futbol oynuyorum. Fakat 3-4 yıl önce omur ilik kanal daralması teşhisi koyuldu. Futbol oynuyorum ama erken yoruluyorum. Bu daralma giderildikten sonra tamamen eski performansıma kavuşabilir miyim ? Ameliyat riski var mıdır? Yakın zamanda sizden randevu alıp muayene olmak istiyorum. Teşekkürler.
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Sizi mikrocerrahi ile ameliyat edersek çok kısa sürede eski sağlığınıza kavuşursunuz. Gelin, ne gerekirse yapalım.
Bayram ÇOLAKER
03/01/14
Benim geçmiş yıllarda belim ağrıyordu 10 gün içinde geçiyordu 2 ay öce belim ağrımaya başladı 20 gün öncede sol bacağım arkadan çekmeye sancı yapmaya başladı 16.12.2013 de MR çektirdim
tetkikte lomber fizyolojik lordoz düzleşmiştir.L4vertebra inferiorL5vertebra süperior endplatelerinde Tip2 kemik iliği değişiklikleri izlendiği tesbit edilmiştir
BEYİN CERRAHI gidiyorum amaliyat diyor fizik tedaviye gidiyorum fizik tedavi yeterli diyor ben 50 yaşındayım haftada 1 gün futbola gidiyordum bu agrı yüzünden 1buçuk ay önce bıraktım emekli olunca vakit geçirmek için bahçe ile uğraşmak istiyorum futbol ve bahçe işini çok seviyorum ne yapacağımı şaşırdım bana bir yol gösterirseniz sevinirim.
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Bana tüm filmlerinizi ve yanında dinamik-fonksiyonel bel röntgeni çektirip yollayın. Bakıp arayayım. Dinamik film detayı için asistanımdan yardım isteyebilirsiniz. Narin Hanım size tarif eder. 0 535 245 45 22
ezgi canlı
02/01/14
Anneannem 71 yaşında, 52 yaşında felç geçirdi halen elde ayakta aksama mevcut 1 sene önce güç kaybı ayakta dik durmada zorluk belirtileri ile doktora gittik belinde hiç ağrı yok mr sonuçları;
lomber bölgede multi seviye disk materyallerinde dejeneratif sinyal kayıpları ve korpus end platelerinde osteofik sivrileşmler izlenmektedir.L1-2 seviyesinde normal izlenmektedir.Ligamantum flavum ve faset eklemler hipertrofik görünümdedir.L2-3 seviyesinde bulging yanısıra bilateral hipertrofisi mevcuttur.L3-4 seviyesinde foraminal komponenti belirgin bulging yanısıra buna eşlik eden posterior osteofitler mevcuttur.
Faset eklemlerde şiddetli dejenaratif hipertrofi ve faset artrozuna bağlı L4'te retroistezis mevcuttur.Her iki nöral foramen inferordan daralmıştır.
L4-5 seviyesinde bulging ile uyumlu diffüz konveksite artımı mevcuttur.Faset eklemlerde belirgin dejenaratif hipertrofi ve L5'TE retrolistezis mevcuttur.Her iki nöral foramen inferiordan daralmıştır.Dural keseye ventralden bası izlenmektedir.
L5-S1 seviyesinde bulging yanısıra bilateral belirgin faset hipertrofisi mevcuttur.
kendisi yaşından dolayı bu ameliyatı kaldıramayacağını düşünüyor korkuyor.
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Selamlar, Anneannenize bel fıtığı ve bel kaymasından ameliyat etmek gerekecek. Fakat öncesinde EMG-Sinir Testi çektirmemiz gerekir. Gelin, ne gerekirse yapalım.
RAMAZAN ERCAN
31/12/13
SELAMLAR EMARIMIN SONUCUNU SOYLERMISINIZ SERVİKAL LORDOZ DÜZLEŞMİŞTİR
İNTERVERTEBRAL DİSKLERDE DEJENERASYONA SEKONDER T2 AGIRLIKLI SEKANTA SİNYALKAYBI
C3-4,C4-5,C5-6 SEVİYELERİNDE KORDA SANTRALDEN BASI YAPAN DİFFÜZ BULGİNLER EMAR SONUCLARIMI CEVAPLAR SANIZ SEVİNİRİM SAYGILARIMLA TEŞEKÜRLER
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
İyi bir merkezde Fizik Tedavi görmenizi öneririm.
DÖNDÜ ĞÜNDOĞDU
31/12/13
MR LOMBER VERTEBRAL Lomber lordoz düzleşmiştir. Lomber vertebra korbus yükseklikleri ve modüller sinyal intensiteleri normaldir.Faset eklemlerde ve ligammantum flavumlarda belirgin hipertrofi saptanmamıştır görüntüleme alanına giren üst sakral vertebraler normaldir.L-4-5 Seviyesinde bileteral inter ariküler proçelerde fraktür mevcuttur. L-4 VERTEBRADA anterior grade 1 listesiz izlenmektededir.L-4-5 Düzeyinde vertebra platolarında yoğun grade 1 dejenerasyon mevcut olup disk mesafesi daralmıştır.İntervertebal diskte psödo bulging izlenmektedediriDural kese basılıdır.Bileteral resesler ve nöral foremenler daralmıştır.Diğer intervebral disklerin yükseklikleri sinyaleri ve posterior konturları ile bu düzeylerde nöral foremenlerin genişliği normaldir.Spinal kanal normal genişliktededir.Spiral kord normal düzeyde sonlanmaktadadır.konus medüllaris sinyal şiddeti homejendir. bası bulgusu paravertebral yumuşak dokularda pattolojik görünüm saptanmamıştır.
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Size en kısa sürede ameliyat olmanızı tavsiye ederim. Gelin, bu beldeki kaymayı vida ile sabitleyelim ve sinirleri de Mikrocerrahi ile rahatlatalım.
OSMAN ÜZER
28/12/13
merhaba hocam mr sonucumuz:
Alt torakal,L1,L2,L3 fokal plak kompresyonları izlenmektedir.
bizi bilgilendirirseniz seviniriz.
saygılarımla
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
İyi bir merkezde fizik tedavi görmenizi öneririm.
Furkan Baykal
27/12/13
Hocam Merhaba,
22 yaşındayım, muayene oldum ve ameliyat olmam gerektiği söylendi. Mr sonuçlarım ile ilgili bir de sizin yorumlarınızı almak istedim.
-Lombor lordoz düzleşmiş görünümdedir.
-L5-S1 diskinde disk dejenerasyonuna sekonder T2 ağırlıklı sekanslarda genel intensite kayıpları dikkati çekmiştir.
-L4-L5 düzeyinde geniş tabanlı dorsamedian bulging izlendi. Bu seviyede sinir kökü basısı izlenmedi.
-L5-S1 düzeyinde tekal sakı anteriordan basılandıran sol nöral faromende kaudalden daralmaya sebebiyet veren ekstrüde disk hernisi izlenmiştir.
-Spinal kord L1 düzeyinde sonlanmaktadır.
Teşekkür ederim.
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Selamlar, Oldukça ciddi fıtıklarınız var. Bence bu rapora göre ameliyatlıksınız. Fakat son kararı sizi muayene ettikten ve filmlerinizi inceledikten sonra verebilirim. Gelin, ne gerekirse yapalım.
Zafer Kerdak
26/12/13
Sayın Onur Bey. Bel İcin Gittigim Fizik Tedavi Uzman Doktorum Mr 'ımı İstedi Çektirdim Ve Aynen Sunlar Yazıyo.
T1-2 seviyesinde Sağ Ağırlıklı minimal bulging ve anterior subaraknoid mesefade minimal indentasyon ile sağ foramen girisindede minimal daralma izlenmiştir.Ancak Kök bası bulgusu yoktur.
T2-3 T5-6 T6-7 T9-10 T10-11 T11-12 seviyelerinde nonkompresif bulgingler izlenmiştir.
Faset Eklemlerde minimal dejeneratif hipertrofi izlenmiştir.
Vertabralarda Açıklıgı sola bakan minimal skolyaz mevcuttur.
Vertabra end-platelerinde yer yer milimetrik boyutlu schmorl nodülleri izlenmiştir.

Sizin Bilginize İhtiyac Duyuyorum.
Tesekkur Ederimmm
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
İyi bir merkezde Fizik Tedavi görmenizde fayda var.
A.Tuncer Kavaklıoğlu
25/12/13
Eşimin Vertebra,servikal incelemesinde servikal lordoz konfigürasyonu
azalmıştır.C3-4,C4-5 intervertebral diskleri nonkompresif santral protrüzyonlar,C5-6 diski santral-sol posterolateral protrüzyonlar göstermekte olup sol C6 köküne yakın komşuluk göstermekte,C6-7
diski nonkompresif santral protrüzyon göstermektedir.
Bunların ne anlama geldiğini,tedavinin ne şekilde olabileceği veya
hangi branş doktoruna gideceğimi yazabilirseniz çok memnun olurum.saygılarımla
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Bu konuda eşinizi bizim görmemiz, muayene etmemiz ve detaylı Emg sinir testi çektirmemiz lazım. Oldukça ciddi fıtığınız var.
Ramazan ESEN
24/12/13
hocam merhabalar size daha öncede sorularım olmuştu hepsini cevapladınız çok teşekkür ederim hocam omuriliğin T 10 bölgesinde kitle var beyin cerrahı doktorum açık ameliyat önerdi ama ben açık ameliyat olmak istemiyorum tavsiye ve yardımlarınıza ihtiyacım var teşekkür ederim
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Size cevap yazmakta geciktiğim için özür dilerim. Web sayfamızdaki teknik bir arıza nedeniyle ancak yazabiliyorum. Kitle ameliyatlıktır ve OLMAZSA OLMAZ KURAL; MİKROCERRAHİ. Sizin Mikrocerrahi ile ameliyat olmamanız durumunda felç riskiniz çok ama çok yükselir. Gelin, ne gelirse yapalım.
Adınız ve Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
Doğrulama Resmi
Güvenlik Kodunu Giriniz