Sorularınız

-
01/01/70
merhaba hocam.öncelikle böyle bir hizmet sunduğunuz için size çok teşşekür ederim.hocam benim abim 18 yaşında ve bel fıtığı var.hocam abimin L 4-5 ve L4 S1 disklerinde fıtığı var.bundan iki ay önce yine ağrıları arttı.fizik tedavi ve ilaç tedavisi gördü ama fıtıkları büyük olduğundan fayda göremedi.gittiği doktorlar da yaşının kucuk oldupundan ameliyat yapmak ıstemedıler.siz ne veya neler önerirsiniz.tesekkurler.
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Omurilik basısı varsa yaşa bakılmaksızın ameliyat öneririm. Gelin, Mikrocerrahi ile en kısa sürede halledelim.
-
01/01/70
merhaba doktor bey benim mr raporumda şunlar yazıyor Servikal lordoz düzleşmiş. Vertaba korpus yükseklikleri ve kortikomedüller sinyal itensite dağılımları korunmuştur. Disk mesafeleri olağandır. Disklerde dejenerasyona bağlı sinyal kayıpları izlenmektedir. c3-4 ve 4-5 seviyelerinde minimal bulging izlenmektedir c5-6 seviyesinde sol posterolateral - foraminal minimal ekstrude herniasyon ve minimal kaudele migrasyon tesbit edilmiştir. c6 kökü bası altındadır. Foremen obliteredir. Spinal kord basısı saptanmamıştır. Kranioservikal bileşke olağandır. Spinal kord kalibrasyonu ve sinyal intensite dağılımı korunmuştur. Ne önerirsiniz? saygılar
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Sevgili Can veya Nac Bey, Bu rapora göre mutlaka ameliyat öneririm. Tabiiki MİKROCERRAHİ ile 45 dakikalık bir operasyon sonrası 5-10 günlük bir dikkat. Sonrası 97-98 başarılı bir ameliyatla sağlıklı hayat.
-
01/01/70
Merhabalar, İkinci kez tekrarlayan bel ağrımdan sonra doktora gittim. Röntgen ve muayene değerlendirmesi yaptık fakat yeterli olmadı. MR sonuçlarımı bugün aldım, doktor randevum Cuma akşamı. Cuma gününe kadar beni birazcık da olsa aydınlatırsanız çok memnun olurum. MR sonuçlarım aşağıdaki gibidir. İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim. İyi akşamlar. Senem EKLEME - Fizyolojik lordoz artmıştır. - L4-L5 düzeyinde diskte dejenerasyon, santral-sağ parasantral alanda protrüzyon mevcuttur. Sağ anterior epidural alan obliteredir ve sağda epidural alanda L5 sinir köküne baskı mevcuttur. Nöral foramenler açıktır. - L5 vertebrada sakralizasyon mevcuttur.
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Senem Hanım, Raporda belirtilen fıtığınıza göre omurilik ve sinir bası altında. Ameliyat kararı verebilmek için sizi muayene etmek lazım. Ayrıca filmleride incelemeden bu kararı vermek zor. Gelin, ne gerekirse yapalım.
-
01/01/70
Merhaba, Ben 27 yaşındayım 3-4 yıldır bel ağrısı çekiyorum.Fakat son 3-4 aydır dayanılmaz hale geldi beyin ve sinir cerrahisi bölümüne gittim.ilk önce ilaç tedavisi denedi doktorum fakat bir iyileşme olmadı.Ağrılarım devam edince mr istedi.ve doktorum İğne ilave ederek ilaç tedavisine devam etmemi istedi.ağrılarım hala devam ediyor. Mr sonucum: T10, T11, T12, L1, L3, L4, ve L5 vertebra endplatolarında Schmorl nodülleri bulunmaktadır. Sonuç: Torokolomber multipl seviyede Schmorl nodülleri. Teşekkürler şimdiden.
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Sizin Romatizmal Hastalıklar Uzmanına gitmenizi tavsiye ederim.
-
01/01/70
merhaba onur bey.böyle bir hizmet verdiğiniz için size teşekkürlerimi sunuyorum.onur bey iki ay önce fizik tedavi ve ilaç tedavisi gördüm fayda görmedim.yeni çekilen mr sonucum ise;  L4-5 diskinde, tekal keseye bası oluşturan, sinir köküne temas eden, sağ parasantral fokal annüler protrüzyon izlendi. Bilateral nöral foramenler daralmıştır.  L5-S1 diskinde, santral fokal annüler protrüzyon izlendi.Bilateral nöral foramenler daralmıştır siz ne veya neler önerirsiniz.teşekkürler.
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Fizik Tedaviye rağmen devam eden ağrılarınıza birebir çözüm; LAZER-RADYOFREKANS. Bu yöntemle diski yakıp, uzun etkili ağrı ve ödem çözücü uygulama yapıyorum. Gelin, ne gerekirse yapalım.
-
01/01/70
sa hocamm bn 2005 yılında belkayması ve omurilik kırığından ameliyat oldum ve 6 tane vida takıldı ağrılarım tamamen geçmesede şiddetli ağrım yoktu ama şuan sırtımda sanki yeni ameliyat olmuş gibi ağrı ve acılar var özellikle yol yürürken ve kalçamdan bacağıma kadar uzanan ağrım var ve bacağım uyuşuyor mr sonucum şöyle : RADYOLOJİK BULGULAR: Geçirilmiş operasyona bağlı T12-L1 seviyesinde posterior elemanlarda post-of defekt izlenmektedir. Komplikasyon saptanmamıştır. T12 L1 ve L2 vertebra korpuslarında posterior fiksatör transpediküler seyreden cerrahi ensrumantasyon izlenmektedir. T11-T12 seviyesinde intervertebral diskte diffüz bulging izlenmektedir ve posterosantral geniş tabanlı protrüzyon dural kese ön bölümüne hafif indentasyon izlenmenmektedir. Lomber intervertebral disklerde dejenerasyona sekonder T2 ağırlıklı krsitlerde sinyal kaybı izlenmiştir.
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Ameliyat olan hastaların MR raporlarına göre karar vermek yanlış. Ayrıca Tomografi de çektirmemiz gerekir.
-
01/01/70
iyi günler hocam ben 21 yasındayım ve mr sonucumda cıkan sonuc şu interverbral disikinde bulgıng diskte exturude disk hernisi spinal kanalda darlık doktor amelıyat olmamı onerdı ama ben su an kendımı ıyı hıssedıyorum bu yasta bıcak altına yatmak ıstemıyorum ne yapmam gererır yarımcı olursanız cok sevınırım
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Ameliyat kararı vermek çok dikkat gerektiren bir durum. Fakat aynı şekilde ameliyat kararını hiçe saymak da ciddi bir ihmal olabilir. Mutlaka iyi bir muayene etmek lazım.
-
01/01/70
Hocam merhabalar. MR sonucumu değerlendirirseniz sevinirim. L3-4 seviyesinde disk eklem mesafesinde daralma mevcuttur. Bu seviye üzerinde geriye doğru hafif grade-1 listezis gözlenmiştir. Ayrıca bu seviyede ise dural keseyi indente eden sağ parasantral ağırlıklı bulging gözlenmiştir. Nöral foramenlerdeki epinöral yağ planları sağda kısmen korunmuştur. L4-5 seviyesinde diskte dural keseyi indente eden santral ağırlıklı bulging gözlenmiştir. Nöral foramenlerdeki epinöral yağ planları korunmuştur. L5-S1 seviyesinde diskte dural keseye temas eden santral ağırlıklı hafif bulging gözlenmiştir. Nöral foramenlerdeki epinöral yağ planları kısmen korunmuştur. S3 vertebra seviyesinde spinal kanal içerisinde 18 mm çapında kist gözlenmiştir. Sonuç: L3-4 seviyesi üzerinde geriye doğru hafif grade-1 listezis, bu seviyede sağ parasantral ağırlıklı bulging. L4-5, L5-S1 seviyelerinde diskte santral ağırlıklı bulging. vertebra seviyesinde sakral kist ile uyumlu görünüm,
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Kevser Hanım, Belde kayma ve fıtık var. Ameliyat gerekir. Gelin, ne gerekirse yapalım.
-
01/01/70
Merhaba doktor bey, Ben, bel ağrım için size mail atıyorum, doktorlar bel fıtığı ve kanal darlığı hastalığım olduğunu söylediler ve uzun süre ayakta kalınca sağ bacağını hissetmiyorum ve bacağım uyuşuyor, belli süre oturmam gerekiyor. 04/02/2012 sabah programınızı izleyince size ulaşmak istedim. ben 49 yaşındayım ve boyum 163 cm kilom da 78 Çekilen mr raporunu size gönderiyorum: LOMBER MR Lomber aks korunmuştur. Vertabra korpus yükseklikleri ve kemik iliği intensitesi tabiidir. Faset eklemlerde hipertrofik dejenerasyon bulguları mevcuttur. L4-5 düzeyinde disk dejenerasyonu ve periferik disk kabarıklığı izlenmiştir, bilateral nöral foramenler daralmıştır. İnceleme dahilinde korda bası bulgusu saptanmamıştır. Spinal kord T12-L1 diski düzeyinde sonlanmaktadır. Konus medüllaris intensitesi homojendir. Paravertabral patoloji yoktur. giresun da oturuyorum. Verdiğiniz cevaba göre size muayene olup tedavi olmak için hangi hastaneye gelmemiz gerekiyor? Cevap verirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Mürvet Hanım, Sizin raporunuzdaki fıtık ameliyatlık değil. Fakat her zaman rapor ile doğru orantılı olmaz. İsterseniz gelin, ne gerekirse yapalım. Asistanımla irtibata geçip randevulaşalım.
-
01/01/70
merhaba doktor bey. ben geçen hafta bel ve bacak ağrısında dolayı mr çektirdim.yaşım 28. mr bakan doktor fıtığın buyuk olduğundan direkt ameliyat dedi.durum bu kadar ciddimi? bilgilendirirseniz çok sevinirim. raporum şöyle: lomber lordoz düzleşmiştir. L5-S1 intervertebral diskinde dejenerasyona ait T2A da sinyal kaybı izlenmektedir. L5-S1 intervertebral diskinde sağ paramedian protrüde herniasyon izlendi.bu düzeyde anterior epidural yaü mesafesinde sağda obliterasyon ve dural keseye teması ile birlikte sağ S1 sinir köküne bası izlenmiştir.bu seviyede foraminal darlık saptanmadı. spinal kanal çapı normaldir. lomber nöral foramenler normaldir. spinal kort L1düzeyinde sonlanmaktadır. spinal kort boyut ve sinyal intansitesi normaldir. kaudaekuna lifleri serbest seyretmektedir. paravertebral yumuşak dokularda patolojik sinyal değişikliği saptanmamıştır
Op. Dr. Onur KULAKSIZOĞLU' nun cevabı;
Eray Bey, Raporda ciddi fıtığınız olduğu doğru. Fakat ameliyat kararı vermek zor. Çünkü sizin klinik olarak fonksiyon kaybınız yoksa ilaç tedavisi ile takip edebiliriz.
Adınız ve Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
Doğrulama Resmi
Güvenlik Kodunu Giriniz